Aktualnie na stronie przebywa 39 gości oraz 0 użytkowników!
- AS Roma
- Historia
- Rozgrywki
- Publicystyka
- Statystyki
- Serwis
Na wczorajszym, późno wieczornym spotkaniu, w którym udział wzięli przedstawiciele Ratusza i Romy, osiągnięto porozumienie, w sprawie realizacji projektu budowy stadionu w Tor di Valle.
Potwierdzają to słowa pani Burmistrz Raggi: "Z projektu wyeliminowane zostały trzy wieże; kubatura zostanie pomniejszona o połowę a nawet o 60% w części odnoszącej się do parku biznesowego. Oczywiście będą zachowane najwyższe na świecie standardy budowy; projekt zabezpiecza X dzielnica przed zagrożeniem powodziowym; dojdzie też do renowacji linii kolejowej Roma-Lido. Mamy zrewolucjonizowany projekt stadionu Romy i przekształcony w okazję dla Rzymu. Zawsze mówiłam, że będziemy sprzyjać realizacji budowy stadionu ale w granicach prawa i z uwzględnieniem dobra naszego miasta i jej mieszkańców. Udało nam się. Uniknęliśmy monstrualnego projektu, odziedziczonego po poprzedniej administracji. Narodzi się w Tor di Valle stadion nowoczesny, przyjazny dla środowiska, wyjątkowy z punktu widzenia zastosowania nowych technologii, ale przede wszystkim będzie tutaj dużo więcej pracy. A wszystko to z poszanowaniem środowiska i naturalnego terenu".
Dyrektor Generalny Romy, Mauro Baldissoni, również potwierdził osiągnięte porozumienie: "Nie ma żadnych problemów, dlatego chcę podziękować pani Burmistrz za to, że dzisiaj, tutaj, wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Zaproponowaliśmy dostępności do dokonania zmian w projekcie. Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że poprawiliśmy wspólnie projekt, który pozwala w mieście rozpocząć poważną inwestycję, z której wszyscy będziemy dumni. To historyczny dzień nie tylko dla Romy ale dla całego Rzymu. Koncert marzeń zaczyna się spełniać".
Komentarze (18)
Źle spałeś dzisiaj, czy usiadłeś sobie na czymś ostrym, z rana?
Canis Lupis - bardzo nie spodobał mi się twój przykład wskazujący za nieudolność Polaków w odnośnie budowy stadionów - z tymi na euro poradziliśmy sobie b. dobrze i na czas - co się rzadko zdarza przed takimi imprezami. Poza tym infrastrukturą stadionową to już znacznie przegoniliśmy Włochy i większość europy. Jedyna wpadka to Stadion Śląski, ale wystarczy poczytać o budowie nowego Wembley, by zrozumieć że problemy mogą się przytrafić każdemu. Nawet temu wspaniałemu zachodowi...
Ja jestem z takiego miasta i na takim stadionie bywam, który się budował chyba 7 czy tam 8 lat i każdą trybunę ma inną a wygląda jakby go Stalin, pod wpływem alkoholu, projektował. Być może dla tego tak stonowałem minorowy nastrój Darka
Niestety ale nie masz kompletnie racji. Polskie stadiony mimo, ze wyglądają w teorii nowocześnie w cale nie spełniają infrastruktury najnowszych nie mówiąc o 5*. Nie dość ze strasznie przepłacone projekty w stosunku do tych najlepszych w Europie, Emirastes Stadium, Juventus Stadium czy Allianz Arena to jeszcze nawet nie o podobnym standardzie co reszta, proponuje sprawdzić ile kosztował stadion narodowy i ile "wałków" zrobiono zanim wybrano konsorcjum, jakie podjęło się budowy. Angielska firma, w składzie której był Polak proponowała budowę Narodowego za 1/3 kosztów za jakie powstał, nie wspomnę nawet, że ta angielska firma zbudowała Wembley i nawet mimo jakiś tam problemów projekt oceniany jest w światowym futbolu i według architektów jako bardzo dobry. Jak wiadomo odrzucono propozycje, bo lepiej było maksymalnie przedrożyć projekt i wybrać "kolesiostwo", aby starczyło dla wszystkich i nikt z urzędników nie został pominięty przy sowitej wypłacie wynagrodzenia. A to, że projekt drogi i się świat architektów śmiał, co tam, ważne ze kieszenie tych co chcieli napchane. Stadion Narodowy to chyba najdroższy stadion względem jakości w Europie ( ponad 2 mld złotych ). Ten w Gdańsku możliwe, że wypada jeszcze najlepiej, chociaż cena jak na jakość tez zawrotna bo prawie 900mln złotych. Przykadowo Juventus Stadium zbudowano za 122mln euro... a całość stadionu, infrastruktura, klubowe sklepu, galeria itd - we Włoszech to jest- w Polsce brak. Nowe San Mames za 211 mln euro.
Kolejna sprawa to jest jakość wykonania, akurat zwiedziłem już kilka stadionów w Europie i może z daleka te polskie wyglądają całkiem schludnie, ale w środku to w głównej mierze popękany beton jak np w Poznaniu czy Warszawie właśnie. Nie ma się czym zachować a raczej trzeba się nawet wstydzić. Podsumowując Polskie stadiony i przetargi z jakich powstawały to jeden wielki dramat.
A tak w ogóle to gratuluje! Nowy stadion= silniejsza Roma. Co by nie mówić, projekt robi wrażenie, elegancki i nowoczesny. Zacznie się era Nowej Romy, przede wszystkim finansowo.
Jestem optymistą, bo to naprawdę zbyt ważna sprawa dla Pallotty, żeby łatwo się poddać. Amerykanie już się wykosztowali i napracowali, a oni nie lubią ot tak zostawić dolara wyrzuconego w błoto. Powalczą z każdym kto stanie na drodze (a może się jeszcze znaleźć jakiś obrońca robaczka), a będzie to z korzyścią dla nas. Fajnie.
James jest pełen wad jako prezydent. Wszyscy chcielibyśmy za właściciela Rzymianina miliardera, ale musimy się zadowolić tym co jest. A jest wizja stadionu. Nie wizja, plan, który zostanie zrealizowany. Jeśli Palotta wybuduje ten stadion, i swoją "wstrętną" chęcią zarobku stworzy potężną Romę, wszyscy inaczej zaśpiewają. Dla mnie może wtedy siedzieć w Bostonie i wpadać tylko na podnoszenie trofeów.