Aktualnie na stronie przebywa 30 gości oraz 0 użytkowników!
- AS Roma
- Historia
- Rozgrywki
- Publicystyka
- Statystyki
- Serwis
Jak dużo wiecie o najnowszym nabytku Romy, Norbercie Gyomberze? Porter Grieve przygotował 11 rzeczy, które powinniście wiedzieć o młodym słowackim obrońcy.
1. Norbert urodził się w Rewuce, na Słowacji, 3 Lipca 1992.
2. Gyomber rozpoczął przygodę z piłką w miejscowym klubie MFK Rewuca, skąd w 2006 roku przeszedł do młodzieżowych drużyn Dukli Bańska Bystrzyca, jednego z najlepszych słowackich klubów.
3. W wieku 19 lat, Norbert zadebiutował w pierwszej drużynie Dukli, podczas meczu ligowego przeciwko Rużomberkowi. Było to 1 Października 2011.
4. Pomimo rozegrania jedynie 18 spotkań w tym sezonie, kibice ogłosili Norberta klubowym zawodnikiem sezonu 2011/2012. Żeby tego było mało, liga uznała Gyombera Młodym Zawodnikiem Sezonu.
5. W styczniu następnego sezonu został pozyskany przez Catanię, ale dokończył rozgrywki w Bańskiej Bystrzycy. W Lipcu 2013 przeniósł się do drużyny z Sycylii.
6. Gyomber rozegrał w pierwszym sezonie 15 meczów, ale podczas ostatniego występy utrudniła mu kontuzja kostki.
7. Norbert reprezentował swój kraj w młodzieżowych reprezentacjach U-19 i U-21. W październiku był ostoją seniorskiej kadry podczas meczu z Hiszpanią. Zagrał cały mecz, a jego drużyna świętowała wielkie zwycięstwo.
8. Jeśli zadebiutuje w Romie, będzie pierwszym Słowakiem w tych barwach.
9. Gyomber jest prawonożnym obrońcą grającym na środku przez większość kariery, ale pokazał też swoją wszechstronność w kwalifikacjach do Euro 2016. Grał tam jako defensywny pomocnik oraz na obydwu stronach obrony.
10. Norbert ma 189 cm wzrostu, co czyni go jednym z najwyższych w Romie. Nie jest jednak tak wysoki jak Edin Dżeko!
11. Możecie podejrzeć jego profil na Facebook'u klikając tutaj.
Komentarze (11)
Właśnie po to są te opisy, żeby część z nas się uspokoiła z hejtem;p
Przepraszam bardzo czyli żeby grać na lewej stronie środka obrony to trzeba być lewonożnym zawodnikiem? Pierwsze słyszę o takim czymś :).
W takim razie wytłumaczyć mi dlaczego para środkowych obrońców najczęściej jest stworzona z graczy, lewo i prawonożnych, a nie np. dwóch, którzy grają tą samą nogą?
Musi być równowaga. Środkowi obrońcy.często wspomagają boki, np. jak ktoś nie zdąży wrócić, w tym momencie umiejętność gry daną kończyną jest kluczowa, bo pomaga w interwencji. Castan trzyma się lewej strony, Manolas prawej, nie bez powodu.
Jeżeli tak się da no to fajnie, mieć jednego lewonożnego drugiego prawo, ale to nie jest żaden wyznacznik, ani tym bardziej obowiązek. Jeżeli obrońcy będą grać dobrze to nie ma znaczenia czy jeden jest lewo a drugi prawonożny czy obaj prawonożni. Na tym poziomie zawodnicy powinni sprawnie posługiwać się obiema nogami.
Dla porównania sprawdziłem jak to wygląda w kilku najlepszych zespołach na świecie.
Barcelona - Pique i Mascherano - obaj prawonożni
Chelsea - Cahill i Terry - obaj prawonożni
Real - Pepe, Ramos, Varane - wszyscy prawonożni
Bayern - Benatia i Boateng - obaj prawonożni.